Profesyonel Cilt Bakımı

c498acad326581093a78ed6b2f831e35a3943401.jpegBakımda kişinin cilt analizinin ardından varsa makyajın temizlenmesi veya cilde ön temizlik ile başlanır. Cildin tipine ve durumuna göre seçilen peelig ile ölü tabakalarının soyulması, su ve ozon buharı uygulaması, komedonların (siyah ve beyaz noktalar) temizlenmesi, cildin ihtiyaç duyduğu besleyicilerin (serumlar- ampuller) cilde masaj yardımı ile kazandırılması ardından cildin durumuna uygun maske seçimi ve uygulaması ile devam eder. Maske temizliğinin ardından ihtiyaca göre belirlenen göz kremi, nemlendirici ve güneş kremi ile bakım sonlandırılır.

Kaç Tip Cilt Vardır?

5 tip cilt vardır. Bunlara kısaca bakacak olursak;

Normal cilt; bu tip ciltte gözenekler kapalı, parlak ve pürüssüzdür, cilt problemi olmayan cilttir. Çok özel bir bakıma gerek yoktur.

Karma cilt; bu ciltte yüzün T bölgesi yağlı, diğer bölgeler ise ağırlıklı olarak kurudur. Yağlı bölgelerde komedonlar ve açık gözenekler bulunurken, kuru bölgelerde gözenekler kapalıdır.

Kuru cilt; bu cilt ince, mat, pul pul dökülmeye eğilimlidir. Gözenekler ufak ve çoğunlukla kapalıdır. Cildin yapısı daha ince ve gergin olduğu için çabuk kırışmaya eğilimlidir.

Yağlı cilt; bu tip ciltte yağ gözenekleri açık, komedonların ve yer yer sivilcelerin olduğu, yağ salgısı fazla olduğu için aşırı parlayan görüntü vardır.

Olgun cilt; Yaş ilerledikçe hücre yenilenmesinin yavaşlaması ile ortaya çıkan cilt tipidir. Hücrelerin dökülmeside yavaşladığı için cilt normalden daha kalın ve kaba gözlenir. Ayrıca yağ salgısı da yavaşladığı için ciltte derin kırışıklıklar ortaya çıkabilmektedir.

f2e5bd68e85a7d4cd3d2c7cf95415efda08fd093.webp

Cilt Bakımı Ne Sıklıkta Yapılmalıdır?

Cilt bakımı kişinin evde kendisinin yapacağı günlük ve haftalık bakımla başlar, sonrasında cildin sağlık, güzellik ve gençliğinin devamının sağlanması amacı ile aletli profesyonel cilt bakımı ile devam eder. Aylık ve yıllık profesyonel bakımda amaçlanan cildin daha alt katmanlarına bakım ürünlerinin ulaştırılarak cildin ihtiyaçlarını gidermek ve böylece cildin gençliğinin ve tazeliğinin devamlılığını sağlamaktır. Bu bakım ne yazık ki evde kullandığımız ürünler ile olamamaktadır. Bu nedenle hepimiz hangi yaşta ve hangi cilt tipinde olursak olalım profesyonel bakıma ihtiyaç duymaktayız. Ayrıca yıllık özel bakımlar da yapılmaktadır.

Aylık ve Yıllık Profesyonel Cilt Bakımının Amacı Nedir?

Cildin doğal su ve yağ dengesini korumak; böylece ciltte sivilcelenme, kuruma, kırışmanın önüne geçmek, gözeneklerin tıkanmasının önlenmesi ile ciltten toksinlerin atılımının devamının sağlanması.

Ciltteki ölü hücrelerin soyulması ile canlı yeni taze cildin açığa çıkmasının sağlanması, cildin hücre yenilenme dengesinin sağlanması.

Yıpranmış olan cildin ihtiyaç duyduğu oksijen, kollajenin dışarıdan temini, dolaşımın arttırılması

Ciltte gençlik ve güzelliğin devamının sağlanması sayesinde kişinin kendisini daha iyi ve zinde hissetmesinin sağlanması.

Cilt Bakımında Neler Yapılmaktadır?

Bakımda kişinin cilt analizinin ardından makyajı temizlenmesiyle bakıma başlanır. Cildin peeligler ile ölü tabakalarının soyulması, komedonların temizlenmesi, cildin ihtiyaç duyduğu besleyicilerin cilde kazandırılmasının ardından cilt bakımına hastanın ihtiyacına göre devam edilir.

Danışanlarımızın yorumları

Liona Güzellik ve Kişisel Bakım Olarak Tüm Danışanlarımızı Dinliyor, 5 Yıldızlı Ve Güler Yüzlü Hizmetimizle Sizlere Hizmet Veriyoruz.
4 Değerlendirme ile Ortalama 5,00 Puan

Yapılan işlemler çok titiz ve guzel sonuçlar elde ediyor ciltteki bütün akne izlerin tedavisi uygulandı ve mükkemmel bir sonuca ulaşıldı

sefa yılmaz
13 Eylül 2022 - 14:37

2. Şansımı giriyorum gerçekten çok memnunum herkese tafsiye ediyorum , bütün çalışanlara da çok teşekkürler ediyorum emeğinize sağlık

Cuma Aktaş
10 Eylül 2022 - 16:16

çok kaliteli güler yüzlü bir hizmet aldım liona ailesine teşekkür ediyorum

sudenaz sönmez
06 Eylül 2022 - 11:26

kaliteli hizmet güler yüzle pürüzsüz bir cilde kavuştum

sudenaz sönmez
06 Eylül 2022 - 11:15

Bize Ulaşın

Hizmetlerimiz

İletişim

Bizi Takip edin

Liona Güzellik ve Kişisel Bakım
© 2020 Fixed asmbly idea & application